Březnový koncert kapela LADY I TRIO

Kapela LADY I TRIO patří ke stálicím české i zahraniční bluesové scény už více jak 20 let. Přesto je blues v jejich podání současné, živé, energické s vintage soundem foukací harmoniky nezaměnitelné bluesové JANIS JOPLIN – Ivany „Eržiky“ Novotné. Ve skladbách se prolínají prvky blues, jazzu, funky, swingu a soulu. Autorská tvorba pochází převážně z pera baskytaristy Miroslava Vorlíčka, jenž je pilířem skvělé rytmiky tohoto tria. Partičku doplňuje vynikající kytarista a zpěvák, bluesman srdcem i duší Miloš Svoboda. LADY I TRIO vás překvapí svojí svěžestí a originalitou, a nabije Vás energií na několik dalších dní. S kapelou nyní vystupuje jako host na bicí Ladislav Svoboda. V roce 2018 vydala aktuální nové multimediální CD – „Lady I Trio – Live in Ponte Records“.

Těšíme se na Vás 15. března v Dividýlku (hotel Hejtmanský dvůr) od 20 hodin. Vstupenky v budou prodeji na místě v době konání akce za 120 Kč, případná rezervace je možná na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dubnový koncert IRENA BUDWEISEROVÁ a JAKUB RACEK

IRENA BUDWEISEROVÁ a JAKUB RACEK - kytara - stomp box - efekty-

IRENA BUDWEISEROVÁ: zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, která zpívá zejména muziku „černé Ameriky“-spirituály, gospely, blues, ale vše v nadčasových a neortodoxních aranžích. Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze. Byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí ) v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Spolupracovala s celou řadou vynikajících muzikantů např. Luďkem Švábenským,

Zdeňkem Mertou, Františkem Kopem, Vítem Fialou atd. V současné době vystupuje v duu s Jakubem Rackem a formací Blue Soul. Hostuje ve skupině Plavci Honzy Vančury.

JAKUB RACEK: kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami koncertoval na turné v Evropě i USA. Spolupracoval s Pavlem Bobkem, P.Jíšovou, Ramblinem Rexem, Radimem Zenklem. Kromě dua s Irenou B. Vede svou formaci Professional Deformation. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.

Těšíme se na Vás 26. dubna v Dividýlku (hotel Hejtmanský dvůr) od 20 hodin. Vstupenky v budou prodeji na místě v době konání akce za 150 Kč, případná rezervace je možná na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Únorový koncert Pražská dixielandová společnost

Pražská dixielandová společnost

Po lednové přestávce připravuje Jazz Club Slaný další jazzový večer. Na našich akcích můžete obvykle slyšet známé české, ale i zahraniční vystupující. Příležitost však rádi poskytujeme i mladým umělcům, a tak nám v únoru přijedou zahrát hudebníci, kteří se „dali dohromady“ teprve v roce 2017 díky lásce ke starému jazzu. Pražská dixielandová společnost se nám představí ve složení Jakub Ševčík (trumpeta), Eliška Masáčková (trombon), Jakub Douda (klarinet), Jan Brabec (banjo), Martin Masáček (suzafon), Sophia Lamoš (bicí/zpěv). Těšíme se na Vás 22. února v Dividýlku (hotel Hejtmanský dvůr) od 20 hodin.

 

Září koncert Marty Kloučkoví

Marta Kloučková

Marta Kloučková disponuje výraznými hlasovými rejstříky, její zpěv má pozoruhodnou barevnost a dynamickou tvárnost, s níž každou píseň rozeznívá jako jedinečnou výpověď o stavu duše. Dobře zvládá i neobvyklé skoky a melodické obraty, její hlas tlumeně zvoní plností i lyrickou křehkostí. Ale co víc, součinnost zpěvu, nástrojů, barev, zvuků, harmonií, aranžmá a textů jde až na dřeň samotné hudby. Je jedno, jestli slyšíte jazz, indie-pop, či post-fusion s klasickou hudbou, podstatné je, že hudba Marty Kloučkové zanechá hlubokou stopu. Je to otisk, který vás poznamená, znamení o talentu mladé generace, která si definuje a vypráví hudbou příběhy po svém, osobitém, a proto krásném a nezaměnitelném způsobu.

 

Těšíme se na Vás 20. září v Dividýlku (hotel Hejtmanský dvůr) od 20 hodin. Vstupenky v budou prodeji na místě v době konání akce za 150 Kč, případná rezervace je možná na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Prosincový jazz Tom Vybíral Trio

Prosincový jazz
Poslední koncert Jazz Clubu Slaný v tomto roce proběhne 14. prosince v kapli Zasnoubení Panny Marie ve Slaném od 19.30. Těšit se spolu s námi můžete na Tom Vybíral Trio. Profesor pražské konzervatoře a hráč na kontrabas Tomáš Vybíral si před několika lety „odskočil“ od klasické hudby k jazzu, usedl za bicí a spolu s Františkem Krtičkou hrajícím na piano a vibrafon a Ondřejem Stajnochrem na kontrabas natočili již dvě úspěšná alba. Uslyšíme však i písně nové a nebudou chybět ani jazzové standardy. Potěšeni budou jistě i milovníci vokální hudby. Jako host tria vystoupí zpěvačka Zuzana Dumková.